Přihlášky na 11-denní kurz vipasany v češtině od 20.12. 2024 - 31.12. 2024 budou přijímány od 7 října 2024. Obvyklý letní kurz v češtině v Dhama Palawa letos není.

Vipassana meditace Tomáš Švaříček

Přečtěte si o fascinujících zkušenostech cyklo cestovatele Tomáše Švaříčka na jeho blogu http://kolem.off-limits.cz/ s podtitulem kolem napříč kontinenty. A když píše kolem tak myslí opravdu na kole. Aktuální trasu vidíte online na GPS mapách ( pokud fungují). Přejeme mu šťastnou cestu.

Takhle prožíval Meditaci vipassana

Tomáš Švaříček odkaz na web

25. března 2019
Hledání vnitřního klidu skrze bolest aneb jak jsem se stal na 10 dní mnichem. No, možná to nebude s tím mnichem úplně pravda, žádné modlení a vzývání konkrétní boha, žádné protáčení válců a žádné žebrání o jídlo po okolí. Ale 10,5 hodiny denně meditace, naprosté ticho, pevně daný řád a strava. Ale takto jsem spíše upoutal vaši pozornost.
 
Cesta Asií možná není tolik extrémní jako cesta napříč Afrikou, kdy zachraňujete nosorožce, nebo se potkáte s divokým slonem, ale jedno se Asií upřít nedá. Pokud člověk hledá historii, a v tom nekonečném hluku i nějakou spiritualitu a duchovno, jihovýchodní Asie bude určitě to pravé místo na návštěvu. Už delší dobu se trochu porozhlížím, že bych navštívil nějaký klášter, nebo chrám a zkusil se tam pár dní zdržet a dozvědět se více o tom, jak to na takových místech vypadá. Nejsem žádný hledač nového náboženství, ale trochu více se prozkoumávat východní kultury, náboženství a třeba získat větší rozhled o vnějším ale svém - vnitřním já, mě upřímně láká neustále. A tak, když jsem čekal na vyřízení víza do Bangladéše v Kolkatě ve východní Indii, naskytla se mi parádní šance, o které jsem dostal reference z první ruky od cestovatele - nomáda, který už něco takového