Přihlášky na 11-denní kurz vipasany v češtině od 20.12. 2024 - 31.12. 2024 budou přijímány od 7 října 2024. Obvyklý letní kurz v češtině v Dhama Palawa letos není.

Vipassana - nádherná duchovní detoxikace Markéta Sulánská

Markéta Sulánská web www.sulanska.cz

Můj život se vždy odehrával uvnitř. V jakémsi vnitřním prostoru bytí. Vnější svět byl kulisou, ve které jsem se musela naučit fungovat. V dětství jsem zjistila, že úsměv je tou správnou komunikační technikou. Tak mi říkali sluníčko…

Markéta Sulánská působí jako terapeutka a může vám pomoci mnoha způsoby - regresní analýzou počínaje a homeopatií konče. Podívejte se na  web www.sulanska.cz, kde najdete další důvody potkat se osobně.

A takhle píše o meditaci vipassana

Každé jaro jsme zaplaveni informacemi o důležitosti detoxikace. Vybíráme nejúčinnější očistné kúry a trápíme naše tělo zaručenými dietami, očistou jater, výplachy a mnohým dalším. Většina z nich nějak zafunguje a my se cítíme lépe. Avšak, na jak dlouho?

Správná detoxikace by měla být prováděna na všech úrovních našeho bytí. Na rovině fyzické, duševní a duchovní. To znamená, že s očistou těla by měla jít ruku v ruce očista emoční a očista naší mysli. Emoční očista a očista mysli se však téměř nepraktikuje, a proto sice strhneme z těla tvrdou slupku, ale ke šťavnaté dužině se vůbec nedostaneme. A tak dužina opět zaroste a my se cítíme zase unaveně, otekle a nepohodlně.

Jednou z možností vhodné celkové detoxikace je buddhistická praxe vipassaná, která zahrnuje meditační techniky právě na práci s myslí a emocemi.

Další část krásného článku najdete zde