Přihlášky na 11-denní kurz vipasany v češtině od 20.12. 2024 - 31.12. 2024 budou přijímány od 7 října 2024. Obvyklý letní kurz v češtině v Dhama Palawa letos není.

100 hodin meditace v 10 nejtěžších dnech mého života. O čem je Vipassana?

Vít Libovický vipassana 

Od ledna 2016 (ne)pravidelně medituji. Mám rád výzvy, a tak jsem se v červnu 2017 dobrovolně zúčastnil desetidenního kurzu, který do teď považuji za mou největší životní zkoušku.

V tomto článku se na základě mých zkušeností dozvíte, co je to Vipassana a jak z ní můžete benefitovat vy. Následuje mé vyprávění z roku 2017:

Skok po hlavě

Vždy jsem meditaci přikládal velkou váhu a věděl, že je to neskutečně užitečný nástroj pro sebezlepšování. Nikdy jsem však teorii nepřekul v praxi a nedostal do fáze, kdy bych pravidelně meditoval každý den.

Dozvěděl o desetidenních kurzech meditace pořádaných po celém světě, na kterých se učí univerzální, vědecká a zcela nesektářská metoda Vipassana sloužící k očišťování mysli.

Když jsem zjistil, že se na těchto kurzech celých deset dní nesmí mluvit, nedostáváte žádnou večeři a každý den celých deset hodin meditujete, měl jsem rozhodnuto – jdu do toho.

Celý krásný článek si dočtete zde