Přihlášky na 11-denní kurz vipasany v češtině od 20.12. 2024 - 31.12. 2024 budou přijímány od 7 října 2024. Obvyklý letní kurz v češtině v Dhama Palawa letos není.

Pusť to z hlavy!Jak vidí meditaci vipassana Pierra fatuhiva

Tak trochu záhadná tvůrkyně plní svůj blog nádhernými obrazy, grafikami a předměty. Její blog rozhodně nesmíte minout.Přečtěte si její krásné články na blogu pierra.cz

blog pierra.cz proč nejde odpustit jen hlavou

 with 1 KOMENTÁŘ

Publikováno: 2012,  Pierra Fatuhiva

Věřím, že Vipassana je mocným nástrojem ke změně sebe, potažmo vztahů, života a celkové životní spokojenosti.

Přesto to není zázračná pilulka, která vše vyřeší během jednoho víkendu. Od vipassany nedostáváme nic zadarmo a taky ne hned. I když z krátkodobého hlediska se to tak může i jevit. Opravdu se můžete cítit lépe okamžitě. Ale je to tak jako se vším – zuby taky nejsou čistý jednou pro vždy, když si je jednou vyčistíte. 

Vipassana mě oslovila především proto, že se z ní nedělá atrakce ani ezo – byznys, který by lákal zájemce duhovými letáky. Jde o starou meditační buddhistickou praxi, kterou před více než 2500 lety znovu objevil Gautama Buddha. 

V roce 2005 mě oslovila proto, že na ní není nic manipulujícího. Nenutí představovat si nic speciálního. Nejde o žádnou mentální gymnastiku.  Můžete věřit v Ježíše Krista, v růžového slona, ale můžete být i úplní ateisté. Nikdo vám neříká v co máte věřit. To se skutečnou realitou o kterou tady jde, totiž nesouvisí. Nepotřebujete k tomu nikam chodit, pouštět hudbu, ani zapalovat svíčky, vonné tyčinky ani jiné serepetičky. Je to prostě na dřeň.   

Celý článek si dočtete tady